03.11.2017

Warsztaty storytellingu – zaproszenie

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Bielsko-Biała zaprasza szkoły gimnazjalne oraz średnie do zgłaszania młodzieży do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach storytellingu mających na celu promocję europejskiego dorobku kulturalnego, które odbędą się 21 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Warsztaty sztuki opowiadania prowadzone są przez Michała Malinowskiego – dyrektora Muzeum Bajek Baśni i Opowieści MuBaBaO w Konstancinie – Jeziornej. Warsztaty inicjacji ze słowem mówionym obejmują pracę nad strukturą, treścią i przekazem historii, gestem, głosem, postawą ciała, kontaktem ze słuchaczem, przestrzenią, w której się opowiada. Uczą również technik opowiadania z wykorzystaniem klocków MuBaBaO.

  1. Etap warsztatów polega na rozbudzaniu wyobraźni, stymulowaniu kreatywnego myślenia i nauki posługiwania się słowem. Opowiadacz uczy jak właściwie stosować słowa mówione, jak znajdować w sobie oraz jak zainspirować się otoczeniem, aby słowa te miały moc rozbudzenia słuchacza. Uczestnicy wykonują wiele zabawnych ćwiczeń narracyjnych.
  2. Etap drugi to pobudzanie wyobraźni przez wizualizację. Dzięki możliwości użycia kreatywnych klocków MuBaBaO uczestnicy wizualizują zasłyszane jak i samodzielnie wymyślone opowieści.

ZGŁOSZENIA:

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Bielsko-Biała, ul. Juliusza Słowackiego 17a, Bielsko-Biała.

Tel.: 33 812 35 20; e-mail: europedirect.bielsko.biala@gmail.com

Warsztaty odbędą się w trzech turach o godz. 8.30, 10.15 i 12.00.  Informujemy, że limit zgłoszeń na warsztaty został wyczerpany.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy.

Bez nazwy